Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

„Program dla Szkół” – zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci

Nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do realizacji unijnego „Programu dla szkół”, w ramach którego uczniowie otrzymywali owoce i warzywa oraz produkty mleczne. W programie uczestniczą klasy I – V, ale zadania prozdrowotne realizuje cała szkoła.

 

W ramach działań edukacyjnych klasa 0b wykonywała szereg zadań związanych z warzywami i owocami – m.in. związane z liczeniem, kolorowaniem, przyklejaniem czy lepieniem z plasteliny.  Brawo!

 

Zajęcia świetlicowe z p. G. Bilską – w dniu 18 marca uczniowie klasy 1a rozmawiali na temat „Zdrowo się odżywiam”. Wysłuchali  wiersza K. Gruszczyńskiego „Witaminy”, który był dość humorystyczny a jednocześnie pouczający. Dzieci poznały piramidę pokarmową, a następnie rozwiązywały graficzne zagadki, których rozwiązaniem były właśnie produkty z piramidy żywieniowej.

 

12 marca uczniowie klasy 1b wykonali „zdrowe kanapki”. Dzieci przyniosły zdrowe i pożywne produkty. Wcześniej poznały piramidę żywieniową, dowiedziały się jak powinien wyglądać zdrowy i pełnowartościowy posiłek. Podczas zajęć dzieci nie zapomniały o higienie przygotowywania oraz spożywania posiłku. 

 

 Klasa 5b – w ramach lekcji wychowawczych uczniowie zapoznali się z materiałem edukacyjnym na temat aktywności fizycznej i zdrowego żywienia, indywidualnie planowali i wykonywali zdrowe posiłki, desery i napoje.  Przypomnieli sobie rolę składników pokarmowych oraz korzyści ze stosowania różnorodnej diety, wzbogaconej o zwiększone porcje warzyw, owoców oraz mleka i wody.

 

Klasy 7a,7b – pogadanki o zdrowym żywieniu i aktywności fizycznej.

 

Przypominamy, że 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Zachęcamy wszystkich do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze i do zwiększonej aktywności fizycznej.

Data dodania: 2021-03-30 09:40:45
Data edycji: 2021-04-01 09:45:11
Ilość wyświetleń: 83

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej