Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Projekt 1c

Uczniowie klasy 1c kolejny raz przekonali się, że projekt ,,Natalia i Antek w świecie wielkiej matematyki” to idealna baza do kształtowania i rozwijania kompetencji matematycznych.

 

Dzieci zrealizowały kolejne dwa moduły: „Matematyka u krawca” oraz ,,Matematyka na święta”. Podczas zajęć wszyscy zaznajomili się z zawodem krawca/ krawcowej. Uświadomili sobie, iż podstawą szycia ubrań jest dokonywanie obliczeń. Samodzielnie wykonali pomiary za pomocą miar krawieckich i zapisali je na kartach pracy. Ponadto rozpoczęli wykroje pluszowych misiów.

 

Zajęcia te odbyły się w specjalnej sali szkolnej, w której znajdują się maszyny do szycia oraz akcesoria krawieckie pozyskane w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

 

Elementy matematyki są również obecne podczas świątecznych przygotowań. Uczniowie zwrócili uwagę, że nawet podczas wyboru choinki, należy dokonać pomiaru pomieszczenia. W kilkuosobowych grupach odmierzali ilość papieru, wstążki potrzebnych do zapakowania prezentów świątecznych. Nie obcy był im temat obliczeń pieniężnych, czy oszczędzania. Święta to czas obdarowywania nie tylko rzeczami materialnymi, ale również dobrym słowem.

 

Na zakończenie zajęć uczniowie złożyli sobie życzenia.

Data dodania: 2022-12-22 20:37:41
Data edycji: 2022-12-22 20:47:32
Ilość wyświetleń: 278

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej