Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

PROPOZYCJE KSIĄŻEK DLA RODZICÓW.

PROPOZYCJE KSIĄŻEK DLA RODZICÓW.

Chciałabym zachęcić wszystkich rodziców do zapoznania się z kilkoma pozycjami z naszego bogatego ksiegozbioru. Dzisiaj przedstawię państwu serię bajek o uczuciach, które mają na celu wspomaganie wszechstronnego  rozwoju dziecka. Opowiesci są pomyślane tak, by uczyły rozpoznawania, akceptowania i własciwego okazywania uczuć. Sa to ksiazki adresowane głównie do dzieci w wieku 5 - 9 lat, ale także nam dorosłym mogą przynieść pożyteczną wiedzę na ten temat. Zachęcam do czytania tych książek razem z dzieckiem.

 

 

 

"Smutek i zaklęte miasto"

Książka ta opowiada o fatalnych konsekwencjach unikania smutku za wszelka cenę, a także o tym, jak uczucie to może zawładnąć naszym życiem. Zawiera "Instrukcję obsługi smutku, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagającychlepiej je poznać, równiez w kontekście innych emocji. Ta ostatnia częśc będzie przydatna zarówno dla rodziców, jak i osób pracujących z dziećmi.

"Strach i pogromca potworów"

Strach i pogromca potworów opowiada o niebezpieczeństwach plynących z ignorowania własnego strachu, a także o tym, co się dzieje, gdy nie potrafimy zapanować nad swoim lekiem. Ksiązka zawiera instrukcjęobsługi strachu", w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem.

"Złość i smok Lubomił"

"Złość i smok Lubomił" opowiada o tym, co tracimy, gdy nie dopuszczamy do głosu, a także co się dzieje, jesli nie potrafimy nad nią zapanować. Ksiązka zawiera " Instrukcję obsługi złości", która pokazuje jak w praktyczny sposób sobie z nia radzić.

"Zazdrość i wyścigi żółwi"

Zazdrość i wyscigi żółwi opowiada o korzyściach, jakie możemy odnieść, gdy rozumiemy, co mówi nam odczuwana zazdrość, a także o tym, co się dzieje, gdy uczucie to zaczyna przysłaniać wszystko i wszystkich. Ksiązka w przystępny sposób pokazuje sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, zawiera wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać.

 

Serdecznie polecam ksiązkę Elżbiety Zubrzyckiej "Motylek"

Strata, tęsknota, choroba - to nieodłączne części codziennego życia, które wywołują silne emocje. Zarazem obarczone są klauzulą "tajne", a dorośli często boją się o nich mówić. Rodzice i wychowawcy potrzebują sposobu, aby poruszyć te bardzo ważne- i jak się okazuje- nie tak trudne tematy. Pogodne i przepełnione humorem opowiadania zawarte w tej książce przekazują dziecku ważne informacje o tym, czym jest życie, strata i tęsknota, oraz o tym, jakimi drogami  dochodzi się do spokoju i radości życia.

 

Data dodania: 2024-04-29 13:51:31
Data edycji: 2024-04-30 13:34:36
Ilość wyświetleń: 54

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej