Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Sowy 2023

W piątek (03.02.2023r.) odbyła się wyjątkowa lekcja biologii w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska, na które zostało zaproszone Szkolne Koło LOP przez kierowniczkę Ośrodka - Panią Małgorzatę Rył. W całej Polsce odbywają się w tym czasie nocne spotkania w ramach Nocy Sów. Nasza szkoła brała udział w takich akcjach dwa razy – w latach 2016 i 2018, gdzie przewodnikiem był Pan Jacek Drozda (fotograf, miłośnik przyrody). Noc Sów organizowana jest przez Ptaki Polskie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK!

 

Ponownie teraz Pan Jacek Drozda przewodniczył spotkaniu w Nadleśnictwie Kliniska. Przeprowadził pogadankę na temat budowy, czynności życiowych, przystosowań w budowie sów do trybu życia oraz znaczenia sów w przyrodzie. Uczniowie mieli możliwość obserwacji zawartości sowich wypluwek (zawierających przede wszystkim kości zjedzonych zwierząt i ich sierść). Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób i gdzie można prowadzić obserwacje sów oraz jakie gatunki tych ptaków można spotkać lub usłyszeć w najbliższej okolicy. Zachęcił też uczniów do rodzinnych spacerów po miejscowości, w której mieszkają.

 

Kolejną część spotkania poprowadziła Pani Kinga Jakubowska – pracownica Ośrodka Edukacji, która zaprezentowała swoje niezwykłe prace plastyczne – malowane na ptasich piórach. Opowiedziała uczniom, w jaki sposób można wykonać takie prace - jakie są zasady i technika malowania. Następnie uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił, malując na piórach obraz wybranej sowy.

 

Na zakończenie zajęć uczniowie napisali test wiedzy o sowach. Wszyscy wykazali się wiedzą i umiejętnościami z tego tematu, jednak najlepszymi okazał się zespół w składzie: Aurelia, Amanda, Maja i Filip. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 

Uczniom gratulujemy zdobytej wiedzy, a prowadzącym spotkanie składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie naszego Szkolnego Koła LOP na te wyjątkowe zajęcia.

Data dodania: 2023-02-03 20:20:03
Data edycji: 2023-02-05 20:21:22
Ilość wyświetleń: 161

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej