Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Spotkanie z absolwentką szkoły – stewardessą i pilotką

Spotkanie z absolwentką szkoły – stewardessą i pilotką

W piątek (05.01.2024 r.) w naszej szkole odbyło się spotkanie z byłą uczennicą szkoły – Panią Natalią Stankiewicz, która przyjechała do nas z Warszawy. Pani Natalia opowiedziała nam o tajnikach pracy jako stewardessa oraz o pasji latania, gdyż posiada licencję pilota.

 

Spotkanie odbyło się w ramach długoterminowego projektu edukacyjno-wychowawczego pod nazwą „Praca naszych absolwentów – ciekawe zawody”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych oraz gościnnie klasa 4.

 

Celem projektu było przybliżenie sylwetki naszej uczennicy, jej dawnego zaangażowania w życie klasy i szkoły, a także pokazanie jej drogi zawodowej. Spotkanie łączyło w sobie zagadnienia związane z doradztwem zawodowym. Pani Natalia odpowiedziała na wiele pytań, m.in.:  Jak wyglądała Jej droga do kariery? Skąd wziął się pomysł? Czy bycie stewardessą wiąże się z jakimiś wytycznymi odnośnie wyglądu i stanu zdrowia? Jakie kompetencje są ważne w tej pracy i jakie są obowiązki na pokładzie samolotu? Czy  w trakcie pracy zdarzyły się jakieś trudne sytuacje? Czy Pani Natalia liczy liczbę krajów, które odwiedziła dzięki swojej pasji?

 

Pani Natalia zaprezentowała nam zdjęcia ze swoich wypraw i opowiedziała o krajach, które zwiedziła. Zwróciła też dużą uwagę na wartość edukacji (m.in. umiejętności komunikacyjne, znajomość języków, czy wiedzę matematyczno-przyrodniczą).

 

Pani Natalia miała wielkie marzenia i postanowiła je spełnić. Dzięki temu mogła podróżować i zwiedzać różne kraje, poznawać ludzi i ich odmienną kulturę i wcielać się w różne role (aby to zaakcentować, prowadzący spotkanie uczniowie byli przebrani za ludzi różnych zawodów: m.in. za lekarza, pielęgniarkę, stewardessę, policjantkę, strażaka i kelnerkę). Przygotowano też tablicę wspomnień – zdjęcia, dyplomy, prace ze wspólnych działań (np. wiersz o lesie napisany przez Panią Natalię w klasie 5a).

 

Podczas spotkania towarzyszyły nam motywy utworu „Mały Książę”, niosącego w sobie wiele mądrości i uniwersalnych prawd życiowych. Autorem tego dzieła jest Antoine De Saint – Exupery (m.in. fragment dotyczący samolotu i latania). Na zakończenie spotkania przytoczono fragment utworu: „A oto moja tajemnica, jest bardzo prosta: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu.-Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu- powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać (rozdział XXI, str. 52).

 

Spotkanie z Panią Natalią pokazało nam, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia.   

 

Dziękujemy za spotkanie!

Data dodania: 2024-01-05 19:29:57
Data edycji: 2024-01-10 19:30:57
Ilość wyświetleń: 193

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej