Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Organizacja tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Jest oparta na współpracy pomiędzy Darczyńcami a Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Rodziny potrzebujące są zgłaszane liderowi regionu poprzez rożne instytucje takie jak :osoby prywatne, sąsiedzi a tekże szkoły. Rodziny muszą wyrazić na to zgodę, a następnie odwiedza ich wolontariusz, który ocenia sytuację rodziny, zapisuje ich potrzeby i decyduje czy dana rodzina trafi do bazy Szlachetnej Paczki. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

 

Potrzeby są różne, począwszy od zakupu węgla na opał, zakupu pralki, której rodzina w ogóle nie posiada , po codzienne artykuły spożywcze, szkolne czy sanitarne. Czasem potrzebna jest pomoc przy naprawie starego pieca. Dla starszych osób jedna z najważniejszych rzeczy to aby mieć po prostu ciepło.

 

W tym roku nasza klasa (6b) została zachęcona do włączenia się w tą akcję. Rodzice i uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w pomoc i natychmiast zaczęły spływać dary. Niemal każdy dołożył swoją cegiełkę do tej akcji a w rezultacie udało nam się uzbierać naprawdę ogromną ilość darów.

 

Dnia 7 grudnia nasze paczki zostały dostarczone do magazynu Szlachetnej Paczki w SP 2 w Goleniowie. Atmosfera na miejscu była bardzo miła, każdy darczyńca został poczęstowany kawą i ciastem. Na miejscu zjawili się z paczkami przedstawiciele różnych firm a także osoby prywatne, wiele osób, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny.

 

Każdy darczyńca otrzymał  dyplom z podziękowaniem za dary i okolicznościową bombkę, nasza klasa również, wszystko zostało przekazane na ręcę wychowawcy klasy.

 

 8 grudnia odbył się wielki finał Szlachetnej Paczki. Wolantariusze dostarczyli wszystkie dary, paczki do osób potrzebujących. Nasze dary zostały dostarczone dla rodziny Pani Izy, która samotnie wychowuje 4 dzieci w wieku 5-13 lat. Oto fragment listu od Pani Izy, który przesłała wolonariuszowi :

 

"dzisiejszy dzień pokazał mi, że jestem osobą, która da radę dzięki dobrym ludziom, którzy okazali mi tyle serca dobroci. Jak to mówią "dobro wraca" , dzięki wam wiem, że trzeba pomagać a dobro do was też wróci, a moich dzieci radość w oczach-widok bezcenny, dziękuję."

 

Otrzymaliśmy również podziękowania od dzieci .

 

Takie wspólne akcje uczą zarówno nas rodziców i nasze dzieci empatii dla drugiego człowieka, bezinteresownej pomocy, zwrócenia uwagi na problemy innych, a także niesamowitej radości z dawania innym.

 

Mam nadzieję, że pszyszłym roku jeszcze mocniej jako klasa zaangażujemy się w tą akcję, i nie zapominajmy, że pomoc  dla drugiego człowieka możemy czynić cały rok , nie tylko w okresie świąt.

Data dodania: 2019-12-08 16:41:42
Data edycji: 2020-01-11 16:42:17
Ilość wyświetleń: 323

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej