Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset
Godło

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV–VIII

Zakończenie roku szkolnego to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu każdego ucznia. To czas podsumowań, refleksji nad minionymi miesiącami nauki oraz radości z rozpoczynających się wakacji. Dla uczniów klas ósmych była to uroczystość szczególnie wyjątkowa – zakończyli oni ważny etap edukacji i już wkrótce rozpoczną nowy rozdział swojej szkolnej drogi, podejmując kolejne wyzwania w szkołach ponadpodstawowych.

 

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Goleniów Pan Krzysztof Sypień, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Bartkowiak, sołtys wsi Kliniska - Pani Agnieszka Wira, sołtys wsi Rurzyca - Pani Agnieszka Wojciechowska. Wspólnie z rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły uczestniczyli oni w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych gości, rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły. W swoim wystąpieniu podziękowała nauczycielom i pracownikom za codzienną pracę, a rodzicom za życzliwość, wsparcie i owocną współpracę. Podkreśliła, że sukcesy uczniów oraz rozwój szkoły są efektem wspólnego zaangażowania wielu osób, które każdego dnia współtworzą szkolną społeczność. Po przemówieniu Pani Dyrektor, wspólnie z wychowawcami klas, wręczyła uczniom świadectwa, nagrody oraz stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w różnych dziedzinach. Dodatkowo Rada Rodziców nagrodziła laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Wyróżnieni uczniowie odebrali gratulacje oraz zasłużone brawa od zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców i kolegów.

 

Jednym z najbardziej wzruszających momentów uroczystości było uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Uczniowie klas ósmych przekazali ten zaszczytny obowiązek swoim młodszym kolegom z klas siódmych, symbolicznie powierzając im odpowiedzialność za pielęgnowanie tradycji i wartości naszej szkoły.

 

Podczas uroczystości wyłoniono również  ucznia, który otrzymał zaszczytny tytuł „Primus inter pares” (Jędrzej Nowak z klasy 8B). To wyróżnienie jest wyrazem uznania za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorową postawę oraz zaangażowanie w życie szkoły.

 

Doceniono także ucznia, który zdobył tytuł „Sportowca Roku” (Nikola Kmiotek z klasy 8B) za wybitne osiągnięcia sportowe, godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów oraz promowanie zasad fair play. To wyróżnienie podkreśla, jak ważny jest rozwój sportowych pasji i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji. Uroczyście ogłosiła początek wakacji.

Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych sukcesów, a absolwentom klas ósmych życzymy odwagi, wytrwałości i wielu powodów do dumy na kolejnych etapach edukacji. Niech nadchodzące wakacje będą czasem odpoczynku, radości i nabrania sił przed nowymi wyzwaniami.

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-26 13:41:09
Data edycji: 2026-06-27 13:42:27
Ilość wyświetleń: 16

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej