Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Wspieramy dobre nawyki żywieniowe

W tym roku szkolnym udało nam się wdrożyć bardzo ważną zmianę dotycząca grup przedszkolnych. Od dawna widzieliśmy dużą potrzebę wykorzystania posiłków, do rozszerzenia pozytywnego wpływu na dzieci. W tym roku szkolnym to się udało!

 

Wychowankowie grup przedszkolnych od dwóch tygodni mogą w swoich salach samodzielnie przygotowywać do posiłków stoły  - wykładać naczynia i sztućce, przygotowywać kanapki, nalewać napoje z dzbanków, zupę z waz. Po posiłkach sprzątają. Co ważne, dzieci samodzielnie podejmują decyzję jaką kanapkę zjedzą.

 

Z  obserwacji oraz rozmów z rodzicami wynika, że wpływ kolegów i koleżanek oraz sugestia nauczycielek (informujących jakie witaminy są w zielonej sałacie a jakie w czerwonym pomidorze), zgodnie z naszym założeniem, powoduje rozszerzanie się diet dzieci. Czasem obserwujemy, że  skrzywione dziecko mówi że nie jadł nigdy papryki ale mu „nawet” smakuje. Myślę, że jeszcze kilka prób i kubki smakowe się przyzwyczają a minka będzie już uśmiechnięta.

 

Dzieci mają dużą potrzebę spełniania oczekiwań, szczególnie gdy są w grupie. Posiłki są częścią realizacji przedszkolnej podstawy programowej: „Z której strony kładziemy sztućce?”,  „Spróbuj trzymać łyżkę w ten sposób”, „Posmaruj kanapkę masełkiem i ułóż warzywa w odpowiedniej kolejności”.

 

Z radością w tym uczestniczymy i  jesteśmy z dzieci bardzo dumne!

Data dodania: 2023-10-04 19:43:57
Data edycji: 2023-10-04 19:46:41
Ilość wyświetleń: 215

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej