Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset
Godło

Zainspirowani projektem sprzed lat… („symboliczne klucze do szkoły”)

Bieżący rok szkolny obfitował w wiele wyjątkowych działań, w których wzięli udział uczniowie klas 1-8. Symboliczne przekazywanie „kluczy do szkoły” to przywołanie wspomnień sprzed 53 lat, kiedy projekt był z powodzeniem realizowany przez ówczesny Samorząd Szkolny (opis znaleziono w kronikach szkolnych, datowany na 1973 rok). Tematyka, którą poruszano w kolejnych miesiącach: „Podnoszenie stanu czytelnictwa”, „Sylwetki ludzi biorących udział w II wojnie światowej”, „Tydzień sportu szkolnego”, „Urządzamy szkołę”, „Poznajemy różne zawody” czy „Nasza szkoła świadczy o nas”.

 

Postanowiono powtórzyć to działanie. Co miesiąc kolejna klasa otrzymywała ten zaszczytny symbol wspólnoty i odpowiedzialności, który przypominał uczniom o znaczeniu współpracy, wzajemnego szacunku i troski o dobro całej społeczności szkolnej.

Dziś nastąpiło uroczyste podsumowanie, podczas którego sprawozdanie i klucze od przedstawicieli SU przyjęła Pani Dyrektor Karolina Balecerzak.

 

 

Szanowna Pani Dyrektor,

Z radością informujemy, że wszystkie klasy naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem zrealizowały tegoroczne działania w ramach projektu Samorządu Szkolnego „Symboliczne Klucze do Szkoły” - „Zdrowo i na sportowo”.

 

Był to czas intensywnej pracy, wspólnej aktywności oraz budowania postaw prozdrowotnych, które stanowią ważny element wychowania i edukacji.

 

W ramach działań prozdrowotnych, uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Były wyjątkowe zajęcia kulinarne, które promowały zdrowe nawyki żywieniowe, ale również rozwijały umiejętność współpracy i kreatywność dzieci. Przygotowano sałatki jarzynowe, owocowe, zdrowe przekąski, kolorowe, smaczne i zdrowe kanapki (tak pyszne i zdrowe, że niejeden mistrz kuchni mógłby poprosić o przepis). Przygotowano też kanapki dla osób bezdomnych z ośrodka w Budnie. Odbyło się również spotkanie z lekarzem. Opracowano projekty edukacyjne: „Żyjmy zdrowo!”, projekt /plakat przyjazny dla środowiska (uczniowie wzięli udział w warsztatach - eco-ludki, a także przygotowali gazetkę -piramidę zdrowego żywienia). Zadbano też o najbliższe otoczenie - posadzono kwiaty na klombach przy Zielonej Sali. Oglądano filmy edukacyjne.

 

W ramach promowania aktywności fizycznej odbyły się rozgrywki międzyklasowe, mecze piłki siatkowej, koszykówki oraz piłki nożnej, gry sportowe, wspinaczka na ściance, wyścigi rzędów w mieszanych grupach na boisku szkolnym; zajęcia  survivalowe w lesie, sporty drużynowe, taniec, spacery itp.

 

Dzięki wspólnemu wysiłkowi całej społeczności szkolnej projekt „Symboliczne klucze
do szkoły” zyskał charakter cykliczny. Chcemy, aby jego cele miały szansę wpisać się na stałe w szkolną tradycję.

 

Z wyrazami szacunku – Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-25 13:22:34
Data edycji: 2026-06-25 13:24:49
Ilość wyświetleń: 7

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej