Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Zajęcia 1b z ratownikiem medycznym

 
Uczniowie klasy 1b mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach z panem Leszkiem Awłasem, ratownikiem medycznym z Pogotowia Ratunkowego w Goleniowie.
 
Podczas spotkania uczniowie uczyli się, jak należy sprawdzać u człowieka przytomność oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.
 
Ponadto dzieci miały możliwość zapoznać się z atrybutami ratownika medycznego, np. stetoskopem, pulsoksymetrem, kołnierzem ortopedycznym czy kocem ratowniczym.
 
Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
 
Bardzo dziękujemy panu Leszkowi za wizytę i przeprowadzenie ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie okazja się spotkać, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej.
Data dodania: 2023-05-08 16:24:56
Data edycji: 2023-05-09 19:25:44
Ilość wyświetleń: 188

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej